Pamiętaj o polisie OC

Kupujesz pojazd?

Pamiętaj o polisie OC

Każdy pojazd poruszający się po drodze musi posiadać ważną polisę ubezpieczenia OC !

Nawet 4000 zł kary grozi w 2017 roku za brak ważnej polisy OC samochodu osobowego.
Dodatkowo wtedy musisz pokryć koszty ewentualnego zdarzenia, które spowodujesz.

Poniżej kilka, naszym zdaniem bardzo ważnych rad, jak uniknąć problemów.

- Nie kupuj pojazdu, jeśli nie ma ważnej polisy OC, chyba, że ubezpieczysz go w tym samym dniu. Do czasu zawarcia polisy nie możesz się nim poruszać !!! Powyższe nie dotyczy kupna nowego pojazdu, który należy ubezpieczyć w dniu jego rejestracji, a nie trzeba tego robić w dniu zakupu u dilera.

- Kupuj pojazd bezpośrednio od właściciela lub zawodowego pośrednika. Kupno pojazdu gdy polisa OC i inne dokumenty nie są wystawione na sprzedającego, to ryzyko, że polisa mogła zostać wcześniej rozwiązana, a Ty poniesiesz konsekwencje wynikające z braku posiadania polisy OC .

- Kupiłeś samochód i otrzymałeś polisę OC ? Pamiętaj, że nawet otrzymanie polisy od poprzedniego właściciela nie zawsze oznacza ważność ubezpieczenia, a polisa mogła nie zostać opłacona ! Żądaj w umowie kupna zapisu, że pojazd posiada ważną i opłaconą polisę OC !

- Kupując samochód z ważną polisą OC możesz z niej korzystać aż do końca jej ważności. Uwaga, polisa wygaśnie, jeśli jej nie przedłużysz przed końcem tego okresu i Ty zapłacisz karę za brak ubezpieczenia OC i pokryjesz koszty ewentualnego zdarzenia, które wtedy spowodujesz! Więcej informacji na temat obowiązujących aktualnie przepisów znajdziesz pod poniższym linkiem:
https://www.ufg.pl

Kupując pojazd skontaktuj się z nami!
Sprawdzimy ważność polisy ubezpieczeniowej, podpowiemy, co robić? Mamy dostęp do specjalistycznych baz danych oraz posiadamy odpowiednią wiedzę nabytą przez ponad 20 lat naszej działalności.

www.infosafe.com.pl

 • Wodzisław Śl., Kubsza 28A;
  tel. 32 455 12 35
 • Rybnik, Rynek 17;
  tel. 32 433 20 33
 • Rydułtowy, Ofiar Terroru 1;
  tel. 32 453 16 67
 • Wodzisław Śląski, Radlińska 68 (Medhouse)
  tel.: 519 168 308