Złombol 2017

Złombol 2017

Katowice - Kraj Basków (Hiszpania)

Tegoroczna, jedenasta już edycja rajdu charytatywnego "Złombol" odbywać się będzie w dniach 02 - 06 września. Efektowny start tradycyjnie z Katowic, a meta w miejscowości Noja nad Oceanem Atlantyckim. Do pokonania dystans ponad 2500 km przez Czechy, Niemcy i Francję do Hiszpanii, a wszystko leciwymi samochodami pochodzącymi z dawniejszych krajów demokracji ludowej.

W tym roku Infosafe również wspiera uczestników tego ekstremalnego rajdu, który stał się bodajże największym charytatywnym rajdem samochodowym w Europie. Najlepsi wspierają najlepszych.

Warto dodać, że sto procent środków zebranych w trakcie rajdu Złombol przeznaczonych jest na wsparcie dzieci ze śląskich Domów Dziecka. W zeszłym roku udało się po raz pierwszy przekroczyć granicę miliona złotych. W tym roku liczba załóg znów przekroczyła 500 i jest duża szansa, że padnie kolejny rekord !?

Zapraszamy do śledzenia relacji na www.zlombol.pl  oraz www.facebook.com/ZLOMBOL

Z trudną trasą zmierzą się „nasze” ekipy w samochodach: Barkas B1000 z 1966 roku, Polski Fiat 126p z 1985 roku, Skoda Favorit z 1991 roku oraz FSO Polonez z 1994 roku.

Relacja ze startu dostępna m. in pod:
oraz
Zdjęcia

 

Comments are closed.