ZŁOMBOL 2015

15.08.2015 r. wystartowała dziewiąta edycja rajdu „Złombol”! W tej edycji zawodnicy pokonali trasę Katowice -Passo Dello Stelvio 2757m n.p.m, przejeżdżając przez pięć państw: Czechy, Austrię, Szwajcarię, Liechtenstein i Włochy. Już 18.08.2015 r. pierwsze ekipy osiągnęły metę.

W minionej już edycji na uczestników czekało wyjątkowo trudne zadanie i to pomimo dystansu, który był krótszy niż w poprzednich edycjach! Po zwiedzeniu Wiednia, pływaniu w jeziorze Bodeńskim i przejechaniu księstwa Lichtensteinu uczestnicy spędzili około dwóch pełnych dni na najtrudniejszych trasach i przełęczach w Europie! Na Złombolowców w końcowej fazie rajdu (na trasie Bormio-Passo Dello Stelvio) czekało 21,5 km podjazdu o średnim nachyleniu 7,1%! Warto zwrócić uwagę, że w  rajdzie „Złombol” uczestniczą samochody skonstruowane, bądź wyprodukowane w  krajach byłego bloku socjalistycznego.

Mieliśmy zaszczyt już po raz czwarty być darczyńcą dla kilku Złombolowych ekip. Trzeba przypomnieć, że cały dochód (w tym roku rekordowe 734 868, 06 zł) z imprezy przeznaczany jest na rzecz domów dziecka. Większość wspieranych przez nas uczestników rajdu „Złombol 2015”  szczęśliwie dotarło do mety! Niestety samochód załogi Barkasy nie dał rady na najtrudniejszym odcinku rajdu, nie osiągnął mety ale szczęśliwie dotarł wraz z załogą do domu.   „Złombol” jak zwykle dostarczył uczestnikom niezapomnianych przygód!

Tekst na podstawie: http://zlombol.pl/index.php/pl/start2015/o-wyjedzie-2015.html

Zapraszamy także do zobaczenie filmu ze startu http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/zlombol-2015-z-katowic-do-wloch-wyruszyl-najwiekszy-rajd,3480695,artgal,t,id,tm.html

Poniżej galeria zdjęć (zdjęcia własne i zaczerpnięte z : http://zlombol.pl/index.php/pl/)

Zdjęcia

 

Comments are closed.